зазирнути на темний бік

Олег Дзюба в деталях розповів, як АТ «Мотор Січ» постачало до Росії авіадвигуни та запчастини для військової техніки після повномасштабного вторгнення.

Соломʼянський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості з колишнім директором зовнішньоторговельного департаменту АТ «Мотор Січ» Олегом Дзюбою, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок.

Дзюба уклав угоду з прокурором за два дні до судового засідання.

У суді обвинувачений розповів, що з 1987 року працював у «Мотор Січ», у 2015 році був призначений на посаду директора зовнішньоторговельного департаменту й відповідав за укладення контрактів. Перебував під керівництвом генерального директора, а в подальшому, президента АТ «Мотор Січ» Вʼячеслава Богуслаєва. Підприємство фактично належало Богуслаєву. До 2014 року «Мотор Січ» експортувала товари на підприємства військово- промислового комплексу РФ. Указом Президента України у 2014 році експорт товарів військового призначення у Росію припинився. Але «Мотор Січ», за словами Дзюби, продовжила продаж товарів до РФ, скориставшись «посередництвом» компаній із Китайської народної республіки.

На початку 2022 року Дзюба перебував у Росії, де проводив зустрічі з приводу подальшого експорту товарів, виготовлених АТ «Мотор Січ», про результати яких по поверненню в Україну доповів Богуслаєву.

Після початку повномасштабної збройної агресії РФ проти України у березні-квітні 2022 року «Мотор Січ» поставила китайській компанії за договором 2021 року три партії запчастин для ремонту авіадвигунів. Надалі такі запчастини з КНР ввозилися до Росії через посередницькі компанії громадян РФ на російські заводи для ремонту авіадвигунів. Як стверджує Дзюба, він особисто обговорював поставки з Богуслаєвим і останній достовірно знав, що «Мотор Січ» поставляє запчастини до РФ.

За матеріалами справи, у березні-квітні 2022 року за такою схемою «Мотор Січ» ввезла до Росії запчастин до авідвигунів на суму понад 71 млн грн.

Крім того, у травні 2022 року «Мотор Січ» поставила компанії з Гонконгу двигуни для гвинтокрилів російського виробництва.

Дзюба підтвердив, що у Богуслаєва вигадали схему вивозу з «Мотор Січ» заготівок для виготовлення у «ДНР» лопаток до авіаційних двигунів. Філіал АТ «Мотор Січ», який виготовляв такі лопатки, знаходився на тимчасово окупованій території — у місті Сніжне Донецької області. Щоб замаскувати ці дії, запчастини продавали до Обʼєднаних Арабських Еміратів, а далі через підконтрольні компанії ввозили до Росії і, зрештою, до Сніжного. Кошти за виготовлення сплачувались РФ, а податки — «ДНР».

За версією обвинувачення, до «республіканського бюджету «ДНР» було зараховано 58,6 млн. російських рублів (що становило 20,51 млн. грн.), сплачених у вигляді «вивізного мита».

Дії Дзюби кваліфікували як ведення господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 ККУ), пособництво державі-агресору шляхом підготовки передачі та передачі матеріальних ресурсів (ч.2 ст.28, ст.111-2 ККУ) і сприяння діяльності терористичної організації (ч.1 ст.258-3 ККУ).

За угодою, Дзюбу засудили до 5 років позбавлення волі і звільнили від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 3 роки.

Обвинувачений був одразу звільнений з-під варти в залі суду. В ізоляторі він провів 2,5 роки.

Президента «Мотор Січі» Богуслаєва і його менеджера Дзюбу затримали в жовтні 2022-го. Богуслаєв досі утримується під вартою.

У 2023 році президент Володимир Зеленський запровадив санкції до Богуслаєва. Активи бізнесмена вартістю понад 12 млрд гривень заарештували. У 2024-му Вищий антикорупційний суд конфіскував активи Богуслаєва на користь держави.

Справа за обвинуваченням Богуслаєва перебуває на розгляді Соломʼнського суду Києва. Після затвердження угоди щодо Дзюби справу передали іншій колегії суддів.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди