зазирнути на темний бік

У найбільшої авіакомпанії країни-агресорки знищено IT-інфраструктуру.

Атаку проукраїнських хакерів російська авіакомпанія "Аерофлот" зранку 28 липня відмінила майже 50 рейсів через збій в роботі інформаційних систем. Як пише "Економічна правда" із посиланням на Telegram-каналі компанії, скасовано рейси з московського "Шеремєтьєво", зокрема, до Мінська, Єкатеринбурга, Калінінграда, Санкт-Петербурга.

"Пасажири скасованих рейсів можуть звернутися до зали видачі багажу аеропорту "Шереметьєво" для того, щоб забрати оформлений раніше багаж. Щоб уникнути утворення скупчень пасажирів, просимо вас залишити аеропорт "Шереметьєво", – заявили в "Аерофлоті".

Хакерські угрупування Silent Crow та "Кіберпартизани BY" повідомили, що успішно провели "тривалу та масштабну операцію", внаслідок якої було повністю скомпрометовано та знищено внутрішню IT-інфраструктуру "Аерофлоту". Зазначається, що вони протягом року знаходились всередині корпоративної мережі компанії, заглибившись до самого ядра інфраструктури.

За інформацією хакерів, їм вдалось:

  • Отримати та вивантажити повний масив баз даних історії перельотів. Скомпрометувати усі критичні корпоративні системи.
  • Отримати контроль за персональними комп'ютерами співробітників, включаючи вище керівництво.
  • Копіювати дані з серверів прослуховування, включаючи аудіозаписи телефонних розмов та перехоплені комунікації. Витягти дані із систем спостереження та контролю за персоналом.

Внаслідок дій було знищено близько 7000 серверів – фізичних та віртуальних. Обсяг отриманої інформації 12TB баз даних, 8TB файлів із Windows Share, 2TB корпоративної пошти, повідомляють хакери.

"Всі ці ресурси тепер недоступні чи знищені, відновлення вимагатиме, можливо, десятки мільйонів доларів. Збитки – стратегічні", – заявляють вони.

"Найближчим часом розпочнеться публікація частини отриманих даних. Ми не просто знищили інфраструктуру – ми залишили слід", – додали вони.

Як пише dev.ua, після масштабної хакерської атаки внутрішня ІТ-інфраструктура найбільшої російської авіакомпанії повністю вийшла з ладу, спричинивши справжній колапс у московському аеропорту «Шереметьєво» та інших офісах компанії.

«Сидимо вже дві години в літаку з пілотами — навіть заправити борт не можемо без компʼютерної системи», — такими словами описала ситуацію одна зі стюардес «Аерофлоту».

У ніч на 28 липня, за словами працівників, перестали працювати всі корпоративні комп’ютери. Не функціонують жодні системи — від планування польотів до обліку заправки літаків. Вилітають лише ті рейси, для яких устигли зробити розрахунки до початку атаки. Частину екіпажів просто відправили додому, а офісні працівники «сидять без діла». У селищі Мелькісаровому, де розташовані обʼєкти «Аерофлоту», зникло навіть електропостачання. Ймовірно, його відключили навмисно, щоб заблокувати доступ до мереж.

За інсайдерською інформацією, працівникам заборонили використовувати корпоративну пошту та службові компʼютери до окремого наказу, а для зв’язку з керівництвом екіпажі тимчасово перейшли на Telegram.

"Кореспондент" зазначає, що в "Аерофлоті":

  • повністю "вбито" цифрову інфраструктуру – не працює сайт, бронювання, онлайн та офлайн-каси;
  • паралізовано всі сервіси, навіть в аеропортах;
  • співробітники не можуть зробити взагалі нічого;
  • нема можливості заправити літаки – все, що пов'язано з подачею, розрахунком та обліком палива не працює;
  • літаки не літають;
  • затримки та скасування вже майже досягли сотні;
  • тисячі пасажирів не можуть полетіти – хтось не може повернутися додому, хтось застряг перед відпусткою чи важливим відрядженням
  • великі черги біля кас - пасажири намагаються повернути квитки або хоча б забрати компенсацію.

Загалом сьогодні вдалося випустити лиш кілька рейсів, та й ті були розраховані заздалегідь.

Люди застрягли прямо в літаках - їх не випускають у місто та не повертають багаж. Температура в салонах збільшується.

У Кремлі визнали масштаб лиха; порушено кримінальну справу.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди