зазирнути на темний бік

Микола Федорян, який під час окупації працював в «Чорноморнафтогазі», причетний до репресій кримських татар.

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок колишньому начальнику Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Автономній республіці Крим Миколі Федоряну, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 6 лютого.

У жовтні 2024 року Голосіївський райсуд Києва призначив Федоряну 12 років позбавлення волі.

Адвокат просив вирок скасувати і закрити справу за відсутністю доказів. Проте апеляційний суд вважає, що досліджені безпосередньо судом першої інстанції докази є належними, допустимими та достатніми і в сукупності вказують на умисний характер дій Федоряна та винуватість.

Не чекаючи рішення першої інстанції, ще 25 листопада 2024-го Федорян написав заяву на обмін до Росії. Його заява оприлюднена на сайті проєкту «Хочу к своим», але обмін поки не відбувся.

Федорян близько 30 років працював в органах внутрішніх справ, наприкінці 2011-го вийшов на пенсію і з 2012-го працював у держпідприємстві «Чорноморнафтогаз» в управлінні транспорту. Після анексії він залишився в Криму, отримав паспорт громадянина РФ і продовжив працювати у російському ГУП РК «Черноморнефтегаз», створеному окупантами на базі захопленого українського підприємства.

Раз на рік він їздив на материкову територію України відвідувати своїх пристарілих батьків. У листопаді 2020-го його затримали на пункті пропуску «Каланчак» і в мобільному телефоні знайшли відомості про співпрацю з ФСБ РФ.

Федоряна звинуватили в тому, що він не менше 12 разів передавав транспорт ГУП РК «Черноморнефтегаз» співробітникам ФСБ РФ та інших незаконних правоохоронних органів РФ для проведення так званих слідчих дій і перевезення незаконно затриманих громадян України до місць позбавлення волі під приводом боротьби з терористичною організацією «Хізб ут-Тахрір».

Федорян у суді першої та апеляційної інстанції винним себе не визнав. Пояснив, що в окупаційному «ГУП РК «Черноморнефтегаз» до його функцій належало забезпечення управління документами, закупками техніки, а виділенням транспорту займався інший підрозділ. Водії транспортних засобів не були його підлеглими, звʼязок з ними він не підтримував, як і не брав участі в обшуках будинків кримських татар.

Але в мобільному телефоні Федоряна була перписка зі співробітниками ФСБ РФ. Зокрема спілкування щодо надання транспорту для службової діяльності ФСБ. Федорян 20.12.2019 привітав співрозмовника з днем працівника органів державної безпеки РФ, а 10.10.2019, коли феесбешник подякував за наданий транспорт, то відповів: «Служим России!».

Крім того, Федорян практикував записувати телефонні розмови. На мобілці були аудіозаписи, які свідчили, що в Криму Федорян підтримував стійкі контакти з представниками прикордонної служби, Міністерства оборони Російської Федерації та митної служби, вирішував з ними у тому числі питання вʼїзду та виїзду з тимчасово окупованої території України. При цьому, у розмовах Федорян використовував чітко розмежовувальні терміни — «хохли» до представників державних органів України, які забезпечували пропускний режим на КПП між територіями Кримського півострову та підконтрольній Україні території, нарікав, що «на той стороне наших любят в обсерваторы закрывать».

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

Все игорные заведения, работающие на территории Украины, должны получить лицензию. Ранее она выдавалась КРАИЛ, но после расформирования ведомства оформляется Минцифры.

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди