зазирнути на темний бік

Микола Федорян, який під час окупації працював в «Чорноморнафтогазі», причетний до репресій кримських татар.

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок колишньому начальнику Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Автономній республіці Крим Миколі Федоряну, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 6 лютого.

У жовтні 2024 року Голосіївський райсуд Києва призначив Федоряну 12 років позбавлення волі.

Адвокат просив вирок скасувати і закрити справу за відсутністю доказів. Проте апеляційний суд вважає, що досліджені безпосередньо судом першої інстанції докази є належними, допустимими та достатніми і в сукупності вказують на умисний характер дій Федоряна та винуватість.

Не чекаючи рішення першої інстанції, ще 25 листопада 2024-го Федорян написав заяву на обмін до Росії. Його заява оприлюднена на сайті проєкту «Хочу к своим», але обмін поки не відбувся.

Федорян близько 30 років працював в органах внутрішніх справ, наприкінці 2011-го вийшов на пенсію і з 2012-го працював у держпідприємстві «Чорноморнафтогаз» в управлінні транспорту. Після анексії він залишився в Криму, отримав паспорт громадянина РФ і продовжив працювати у російському ГУП РК «Черноморнефтегаз», створеному окупантами на базі захопленого українського підприємства.

Раз на рік він їздив на материкову територію України відвідувати своїх пристарілих батьків. У листопаді 2020-го його затримали на пункті пропуску «Каланчак» і в мобільному телефоні знайшли відомості про співпрацю з ФСБ РФ.

Федоряна звинуватили в тому, що він не менше 12 разів передавав транспорт ГУП РК «Черноморнефтегаз» співробітникам ФСБ РФ та інших незаконних правоохоронних органів РФ для проведення так званих слідчих дій і перевезення незаконно затриманих громадян України до місць позбавлення волі під приводом боротьби з терористичною організацією «Хізб ут-Тахрір».

Федорян у суді першої та апеляційної інстанції винним себе не визнав. Пояснив, що в окупаційному «ГУП РК «Черноморнефтегаз» до його функцій належало забезпечення управління документами, закупками техніки, а виділенням транспорту займався інший підрозділ. Водії транспортних засобів не були його підлеглими, звʼязок з ними він не підтримував, як і не брав участі в обшуках будинків кримських татар.

Але в мобільному телефоні Федоряна була перписка зі співробітниками ФСБ РФ. Зокрема спілкування щодо надання транспорту для службової діяльності ФСБ. Федорян 20.12.2019 привітав співрозмовника з днем працівника органів державної безпеки РФ, а 10.10.2019, коли феесбешник подякував за наданий транспорт, то відповів: «Служим России!».

Крім того, Федорян практикував записувати телефонні розмови. На мобілці були аудіозаписи, які свідчили, що в Криму Федорян підтримував стійкі контакти з представниками прикордонної служби, Міністерства оборони Російської Федерації та митної служби, вирішував з ними у тому числі питання вʼїзду та виїзду з тимчасово окупованої території України. При цьому, у розмовах Федорян використовував чітко розмежовувальні терміни — «хохли» до представників державних органів України, які забезпечували пропускний режим на КПП між територіями Кримського півострову та підконтрольній Україні території, нарікав, що «на той стороне наших любят в обсерваторы закрывать».

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

Использование телевизора в наше время является отличным способом выводить разную информацию на большой экран, будь-то фильм, сериал, телеканал либо в качестве источника картинки будет игровая приставка.

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди