зазирнути на темний бік

Ватажкам угрупування загрожує до 15 років ув’язнення.

Дівчат 18-25 років наймали за високу оплату для супроводу чоловіків на публічних заходах. Коли декілька таких зустрічей відбувалося безпроблемно і потерпілі втрачали пильність, зловмисники давали їм нових «клієнтів», які платили організаторам за сексуальні послуги і примусом вступали з жінками в статеві стосунки. Якщо ж потерпіла не погоджувалась на такий формат співпраці — її фото з анкетними даними викладали в закритий телеграм-канал з надання сексуальних послуг, на який підписано 60 тисяч користувачів. Для видалення анкети треба було продовжувати співпрацювати зі злочинною організацією на їх умовах, повідомляє пресслужба Нацполіції.

Банда діяла у всіх великих обласних центрах України та Польщі й приносила організаторам щонайменше пʼять мільйонів гривень на місяць, розрахунки проводили виключно через гаманці. За попередніми даними, від дій зловмисників постраждало щонайменше 50 українських дівчат.

Діяльність злочинної організації припинили слідчі Головного слідчого управління за оперативного супроводу Департаменту міграційної поліції та управління міграційної поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, які працювали під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. Оперативники кримінальної поліції встановили одинадцятьох учасників злочинної організації разом з двома організаторами та двома співорганізаторами з Києва.

Поліцейські провели 34 санкціонованих обшуки на території міста Києва, в ході яких вилучили телефони та комп‘ютерну техніку з доказами вчинених злочинів. Слідчі поліції оголосили двом організаторам, двом співорганізаторам та сімом учасникам злочинної організації про підозру за створення, керівництво та участь у злочинній організації (ст. ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255 Кримінального Кодексу України), торгівлю людьми (ч. 3 ст. 149 Кримінального Кодексу України) та сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією (ч. 3 ст. 303 Кримінального Кодексу України). Фігурантам загрожує до пʼятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Про сексуальну експлуатацію мало хто заявляє через сором та страх публічного розголосу. Поліцейські виявляють такі злочини здебільшого оперативним шляхом - в тому числі, через контрольні закупівлі на відомих платформах фото- та відеоконтенту. В деяких громадян це викликає іронію, але насправді в цьому немає нічого смішного: викладені там фото та відео часто збігаються з тими, які торговці людьми використовують для продажу дівчат в сексуальне рабство," - розповів перший заступник голови, начальник Головного слідчого управління поліції Максим Цуцкірідзе виданню РБК-Україна.

"Цей випадок показує - людину зовсім не обовʼязково викрадати фізично, достатньо обманом втягнути у оборудку і після шантажувати, щоб та і в подальшому піддавалась на сексуальну експлуатацію" - пояснює Цуцкірідзе.

Він також зазначив, що з початком війни кількість реєстрацій за статтею 149 Кримінального Кодексу України - торгівля людьми - зменшилась, але це не означає реального зменшення кількості таких злочинів. Реальна причина - переміщення оборудок за кордон і ще більший страх розголосу тих, хто залишився в Україні.

"Тому я прошу всіх, хто став постраждалим чи свідком від подібних оборудок: будь ласка, звертайтеся у поліцію. Ми гарантуємо вашу конфіденційність і тільки разом можемо зупинити злочинні організації, що схиляють до сексуальної експлуатації і убезпечити від цього українських дівчат", - наголосив Максим Цуцкірідзе.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди