Станом на лютий, загальна кількість внесених до "чорних списків" танкерів РФ перевищила 270.
Панамська влада планує анулювати реєстрацію 128 суден, що ходять під прапором країни, після того, як вони потрапили під санкції США. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву керівника торговельного флоту при Морському управлінні Панами Рамона Франка, передає Кореспондент.
За його словами, як мінімум 70 танкерів вже виключено з реєстру, а найближчим часом буде видалено ще десятки.
Станом на лютий, загальна кількість внесених до "чорних списків" російських танкерів перевищила 270. Під санкціями, за даними S&P Global, опинилися судна, що возили половину морського експорту нафти з Росії, або 1,5 млн барелів на день - близько 1 млн до Китаю і близько 500 тисяч - у Китай.
Як відомо, адміністрація колишнього президента США Джо Байдена перед закінченням свого терміну запровадила санкції проти 183 танкерів, які перевозили російську нафту, десятки трейдерів, а також страхові компанії.
Рішення Панами пов'язане не лише з політичною позицією, а й із реформами, ухваленими у жовтні 2023 року, які значно прискорили процедуру вилучення судів із реєстру. Якщо раніше цей процес займав до півроку, то тепер він скорочений до місяця. Відмова від реєстрації санкційних судів призведе до втрати до $2 млн. доходу. Але Панама демонструє готовність дотримуватись санкцій.
У реєстрі Панами понад 8000 суден, вона тривалий час займала лідируючі позиції як зручне місце для отримання прапора для кораблів. Однак в умовах посилення санкцій проти енергетичних галузей Росії та Ірану увага до судів із цих країн зросла. Деякі з них вже змінили країну реєстрації, перейшовши в юрисдикції з більш м'якими правилами, а інші виходять у море без прапора.
Нагадаємо, влада США оголосила про нові масштабні санкції проти нафтового сектору Росії. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля.
Також повідомлялося, що китайські держкомпанії скорочують закупівлі нафти РФ через санкції.
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.