зазирнути на темний бік

Ексдиректори хлібокомбінатів, що обікрали державу на майже 100 млн грн., пішли на угоду з прокуратурою.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та сімома обвинуваченими, які завдали державним хлібозаготівельним підприємствам збитків на загальну суму 95 мільйонів гривень, передає Цензор з посиланням на рішення ВАКС від 19 лютого.

Зокрема, відповідно до угод з прокурором, обвинувачені у справі отримали такі покарання:

- Ексдиректорові "Новопокровського КХП" призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі. Його звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 3 роки.

- Колишньому директорові ДП "Ніжинський комбінат хлібопродуктів" призначено покарання у виді 4 років позбавлення. Обвинуваченого звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

- Колишньому директорові ТОВ "Барвінківський КХП" призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі. Обвинуваченого звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

- Колишній керівниці ТОВ "Агропромисловий союз Харківщини" призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. Обвинувачену звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

- Екскерівникові комерційної фірми призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. Його звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

- Колишній керівниці приватного підприємства призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі. Обвинувачену звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

- Адвокатові призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. Його звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 2 роки 6 місяців.

Крім того, обвинувачені зобов’язалися упродовж 6 місяців з дня набрання вироком законної сили передати у державну чи комунальну власність та/або власність територіальної громади в інтересах ДП "Новопокровський КХП":

- комплекс системи водопостачання, який знаходиться в Харківській області (ринкова вартість 6,62 млн грн);
- нежитлове приміщення загальною площею 615 кв. м, яке розташоване в м. Барвінкове, що на Харківщині (ринкова вартість оцінена у 1,76 млн грн, хоча саме Барвінкове було знищене на дві третини під час боїв за Ізюм);
- нежитлові приміщення загальною площею 2040 кв. м, які розташовані на Харківщині (оцінені у 6,5 млн грн);
- нежитлові приміщення сільськогосподарського призначення загальною площею 1682 кв м., які розташовані на Харківщині (оцінені у 6,37 млн грн);
- нежитлові приміщення сільськогосподарського призначення (ферма) загальною площею 3422 кв м., розташовані на Харківщині (оцінені у 6,37 млн грн).

Обвинувачені також зобов’язуються упродовж 6 місяців з дня набрання вироком законної сили списати борг ДП "Новопокровський КХП" у сумі 31,54 млн грн перед підконтрольною їм компанією HL Agroholding s.r.o.

"В такий спосіб за погодженням сторін угоди має місце відшкодування державі збитків у розмірі 49,85 млн грн", – зазначається у повідомленні ВАКС.

Крім того, обвинувачені зобов’язуються упродовж 60 днів з дня набрання вироком законної сили передати у державну власність знак для товарів і послуг "Покровчанка", що прокурори погодилися зарахувати у вигляді відшкодування державі збитків у розмірі 19,84 млн грн.

Окрім цього, ексдиректор "Новопокровського КХП" протягом 60 днів зобов’язується перерахувати 5 млн грн на "Армію Дронів" та упродовж 2 років перерахувати ще 4 млн грн на рахунок у Національному банку для підтримки ЗСУ,

Своєю чергою колишня керівниця приватного підприємства упродовж 30 днів має перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ 40,85 тис. євро та $21,5 тис.

Кожного з фігурантів справи також позбавили права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування та займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій на визначений у вироку строк та визначили штраф, суму якого ВАКС не розкриває.

Зауважимо, що у лютому 2022 року ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості у цій справі з колишніми директором ТОВ "Борошно покровське" Олексієм Митрохіним і гендиректором ДП "Хлібна база №85" Людмилою Шашковою. Їм також призначили умовне покарання. Таким чином, всі 9 обвинувачених у справі отримали умовні строки.

Що відомо про корупційну справу хлібкомбінатів?

У грудні 2021 року НАБУ викрило дев’ятьох осіб на розкраданні коштів державних хлібозаготівельних підприємств, їм повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, впродовж 2011-2017 років керівники трьох державних хлібозаготівельних підприємств із залученням пов'язаних приватних компаній організували схему зі створення штучної заборгованості держпідприємств. Отримувані в незаконний спосіб кошти або права вимоги спрямовували на підконтрольні їм компанії, в тому числі за кордоном. Загалом вони вчинили дії задля заволодіння коштами на 157 млн грн, вказували тоді у НАБУ.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди