зазирнути на темний бік

Вищий антикорупційний суд відмовив адвокатам у їхньому клопотанні. Справа наразі перебуває на етапі підготовчого провадження.

Вищий антикорупційний суд відмовив у закритті кримінального провадження щодо заволодіння 398 тис. дол., які перебували під арештом з передачею в управління до АРМА (Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), звідки наприкінці 2020 року на підставі підробної ухвали суду були перераховані сторонній особі - "фунту". Відповідне рішення 8 січня 2025 року ухвалив служитель Феміди Віктор Ногачевський, повідомляє Dетектив-Info.

З контексту резолютивної частини цієї ухвали випливає: суд відмовив у задоволенні клопотання щодо закриття справи відносно двох адвокатів, що брали активну участь в реалізації оборудки - Оксани Жданової (попереднє прізвище - Сєрокурова) та Дениса Сердюка.

Сердюка судять за обвинуваченнями в заволодінні речовим доказом шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою в особливо великому розмірі (ч.5 ст.191 КК України), а Сєрокурову на додачу - ще й за шахрайство (ч.4 ст.190 КК України) з підробкою документів (ч.2 ст.358 КК України).

Окрім цієї парочки, обвинувальний акт скерований до ВАКС стосовно ще трьох висопосадовців Нацагентства - т.в.о. АРМА тих часів Віталія Сигидина, його заступника Володимира Павленка та начальника управління менеджменту активів відомства Вахтанга Бочорішвілі. Про відповідний факт в НАБУ та САП звітували на початку серпня 2024 року, проте й понині справа перебуває на етапі підготовчого провадження.

"Шлях до успіху" менеджменту АРМА у "тісній взаємодії" з представниками адвокатського середовища та використанням "фунтів" походить від "другого життя" історії розслідування справи про вбивство в жовтні 2009 року в центрі Києва кримінального авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап". Восени 2020 року підозру в скоєнні відповідного злочину було повідомлено 49-річному уродженцю Самбірського району Львівщини Андрію Недзельському, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Нєдєля"/"Львовський".

1
Олександр Семенов та Андрій Недзельський

У травні 2020 року за результатами здійснений обшуків по справі правоохоронці звітували про виявлення та вилучення так званого "злодійського общака Нєдєлі". Йшлося про понад 400 тис. дол з банківської скриньки брата нардепа 9 скликання - Сергія Кісільова на прізвисько "Сергій Вінницький". Фінанси через суд визнали речовим оказом і арештували, після чого - передали в управління АРМА.

2
Сергій Кісільов та кошти вилучені з його банківської скриньки

З управління АРМА в грудні 2020 року оголошені злодійським общаком кошти на підставі виконання підробної ухвали суду перевели на рахунок підставної особи - Ігоря Короля. Після цього було встановлено широке коло осіб, ймовірно причетних до привласнення "злодійських" капіталів. Йшлося як про ланку "фунтів" Ігоря Короля, Артема Цибульського і Вадима Мигая, групу адвокатів - Оксану Сєрокурову, Дмитра Коноваленка та родичів їх колеги Дениса Сердюка - Ніну Щербинок і Світлану Сердюк (мати і доньку), а також перших осіб АРМА.

Постфактум низки подальших слідчих дій у середині літа 2021 року силовики офіційно відзвітували про висунення підозр шістьом учасникам "схематозу" - Сигидину, Павленко, Бочорішвілі, Сєрокуровій, Сердюку та Королю.

3
Підозрювані в справі привласнення "злодійського общаку": Вахтанг Бочорішвілі, Володимир Павленко, Ігор Король, Денис Сердюк, Віталій Сигидин, Оксана Сєрокурова/Жданова

За рік було повідомлено про офіційне завершення досудового слідства та відкриття матеріалів учасникам процесу. Втім, головне питання було зосереджено, передусім, на поцуплених коштах.

Нагадаємо, що на тлі цього ще початку травня 2023 року за позовом АРМА ці капітали (питання повернення 14,5 млн. грн.) "повісили" на "фунта" Короля. Рівно через місяць після цього НАБУ офіційно повідомило про його розшук - профайл уродженця Будапешту й понині наявний серед переліку осіб, які переховуються від слідства.

4

У подальшому суди апеляційної та касаційної інстанцій синхронно відмовили в поверненні партнеру "Сергія Вінницького" цих коштів, вилучених під час "шмонів" та оголошених "общаком", попри ухвалення відповідного вердикту Печерським палацом Феміди.

Як би там не було, на момент підготовки цього матеріалу вважається: з шістьох членів угруповання - учасників оборудки із заволодіння коштами - "де-факто" на лаві підсудних перебувають адвокати Жданова (Сєрокурова) та Сердюк.

5
Оксана Жданова/Сєрокурова та Денис Сердюк

Екс-високопосадовці АРМА (Сигидин, Павленко та Бочорішвілі), якщо брати на віру інтерпретацію їх давнього опонента з Нацгентства Андрія Потьомкіна, "мобілізувалися до лав ЗСУ".

6
Володимир Павленко, Віталій Сигидин та Вахтанг Бочорішвілі

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди