зазирнути на темний бік

Ворожих пропагандистів розлютила українська комп’ютерна гра.

Західні медіа повідомляють, що S.T.A.L.K.E.R. 2 «розлютила російських пропагандистів» і вони організували дезінформаційну операцію проти української гри. Вона розповсюджує фейкову інформацію про те, що розробники, в обмін на фінансування проєкту, начебто змовилися з владою України, щоб знайти більше чоловіків мобілізаційного віку, передає dev.ua.

В межах цієї кампанії у Telegram та в електронних листах безпосередньо журналістам поширюється фейкове вертикальне відео з водяним знаком відомого видання WIRED. В ньому стверджується, що гра використовується для вербування більшої кількості українських солдатів і таємно збирає приватні дані гравців.

«Українська гра S.T.A.L.K.E.R. 2 допомагає державі знаходити громадян, придатних для мобілізації. У коді гри було виявлено вбудовану програму, яка збирає дані про гравців і передає їх на сервери розробника. Програма збирає дані про пристрій, ім’я, IP-адресу та поточне місцезнаходження гравця. Інформація передається щосекунди», — заявляють автори відео.

У відео неправдиво стверджується, що українська студія GSC Game World, уклала угоду з урядом України, щоб отримати фінансування на гру, і що в обмін на це вона допоможе «знайти чоловіків, придатних для мобілізації».

Відео також просувається тими ж методами й тією ж мережею, яка раніше націлилася на 404 Media. Французьке інформаційне агентство AFP, яке разом з багатьма іншими ЗМІ також стало мішенню тієї ж дезінформаційної кампанії, раніше назвало її «Операція «Матрьошка». Мета кампанії полягає в тому, щоб заполонити Telegram, соціальні мережі й поштові скриньки журналістів неправдивими історіями, які зазвичай виставляють країни НАТО та Україну в поганому світлі, марнують час репортерів і змушують людей не довіряти новинним ЗМІ в цілому.

За словами журналіста 404 Media Емануеля Майберга, він щодня отримує десятки електронних листів з фейковими історіями на кшталт дезінформації про S.T.A.L.K.E.R. 2, і переважна більшість з них не отримують жодного резонансу. «Однак варто зазначити, що S.T.A.L.K.E.R. 2 привернув увагу і розлютив російських пропагандистів», — вважає він.

За його словами, оригінальна гра S.T.A.L.K.E.R. стала «надзвичайно впливовим культовим хітом» з унікальним поєднанням інтенсивної симуляції, науково-фантастичних жахів та рольової гри у відкритому світі, який «ніколи не був належним чином відтворений» до виходу S.T.A.L.K.E.R. 2 минулого тижня.

«Зрозуміло, що, крім того, що це гра, на яку віддані фанати чекали майже два десятиліття, S.T.A.L.K.E.R. 2 став символом стійкості українців перед обличчям російського вторгнення у 2022 році. Хоча багато розробників гри переїхали до Праги, деякі з них завершували роботу над грою під російськими бомбардуваннями, а члени команди були відправлені на фронт під час активних бойових дій», — нагадав Майберг.

Раніше в мережі з’являлися скриншоти з російських Telegram-каналів, які можуть вказувати на кампанію із заниження оцінок S.T.A.L.K.E.R. 2. Вони пропонують за гроші залишати негативні відгуки та коментарі про гру у Steam та TikTok.

При цьому оплата за низькі оцінки пропонується мізерна. За поганий коментар про S.T.A.L.K.E.R. 2 в TikTok пропонують всього 80 копійок, а за відео — 5 рублів за кожні 200 переглядів. Негативний відгук у Steam за готовим шаблоном оцінюють у 100 рублів (приблизно 37 грн). Тим, хто здатний написати власний відгук без шаблону, пропонують від 350 до 450 рублів (приблизно 128–165 грн).

У неділю українська гра S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl оновила свій рекорд пікового онлайну — в моменті в неї одночасно грали понад 120 000 гравців. Студія GSC Game World також розповіла, які виправлення ввійдуть у перший великий пострелізний патч, який має з’явитися цього тижня.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди