Сергій Щербаковський вимагав гроші за повернення вилученої під час обшуку техніки.
Вищий антикорупційний суд визнав винуватим оперативного співробітника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України та засудив його до 10 років позбавлення волі. Йдеться про оперативника СБУ полковника Сергія Щербаковського, передає Слово і діло.
«27 листопада 2024 року ВАКС оголосив вирок, яким оперативного співробітника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ (ДКІБ СБУ) визнано винуватим у вимаганні та одержанні 60 тис. дол. США, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України», – інформує САП.
Співробітнику СБУ призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, у тому числі віртуальних активів – криптовалюти на загальну суму понад 58 тис. доларів США, що перебуває на різних електронних мультивалютних криптогаманцях. Також особу позбавлено військового звання – полковник.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.
Як відомо, антикорупційний суд заарештував Щербаковського з альтернативою майже 1,98 млн грн. У зв'язку з внесенням застави на оперативника СБУ поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватись від спілкування із низкою осіб і здати на зберігання закордонні паспорти. Дію всіх цих обов'язків продовжував суд.
26 липня 2022 року НАБУ і САП затримали оперативного співробітника департаменту СБУ Сергія Щербаковського «на гарячому». За версією слідства, він вимагав та одержав 60 тисяч доларів за нібито сприяння у повернені техніки, вилученої в рамках розслідування викрадення електроенергії на сході України, а також не перешкоджання у веденні бізнесу. Техніку вилучили і вже незабаром підприємцю-власнику техніки зробили «пропозицію».
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.