Кремлівський карлик підвищує ставки.
Російські війська 21 листопада завдали масованого ракетного удару по місту Дніпро, атакувавши об’єкти критичної інфраструктури та підприємства. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що з території Астраханської області було запущено міжконтинентальну балістичну ракету, що може бути першим випадком її бойового застосування.
Разом з тим, у мережі з’явилося ймовірне відео прильоту цього типу ракети по місту. Про це повідомляє Кореспондент з посиланням The Moscow Times.
Окрім цього, відео у своєму Телеграм-каналі розмістив журналіст Андрій Цаплієнко.
Також під час атаки ворог використовував аеробалістичну ракету Кинджал з винищувача МіГ-31К та сім крилатих ракет Х-101 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. Українська ППО збила шість із них.
Про запуск міжконтинентальної балістичної ракети пише також Reuters, уточнюючи, що це перший випадок використання Росією такої далекобійної ракети за час війни.
Своєю чергою, аналітики Defence Express повідомили, що РС-26 Рубеж в розробці мала високий ступінь секретності через те, що вона порушувала договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.
"Наразі у РФ дійсно є всі можливості для того, щоб доволі швидко розгорнути виробництво балістичних ракет середньої дальності РС-26 Рубеж на основі вже наявних технологічних ліній, ланцюгів постачання та рішень", - мовиться у повідомленні.
Також відомо, що цю ракету потрібно збивати до того, як вона розкрилася і скинула бойові блоки відповідними протиракетними комплексами великої дальності, інакше доведеться знищувати окремо кожен бойовий блок, яких, виходячи з відео - шість штук і вони ще розпадаються на шість штук.
Чи можливо збивати сам носій до того, як він розкрився чи вже випущені з нього ракети - не відомо. Наразі Україна не має систем для цього, зауважили аналітики.
Речниці російського МЗС Марії Захаровій просто під час брифінгу подзвонили з наказом, що удар балістичною ракетою по Україні не слід коментувати.
Відео брифінгу опубліковано на YouTube.
"По "Південмашу" удар балістичними ракетами, про що західні ЗМІ почали говорити, не коментуємо взагалі", - сказав голос у слухавці.
Сьогоднішній, 21 листопада, удар по Дніпру з використанням балістичної ракети середньої або міжконтинентальної дальності, об'єктивно став репетицією та демонстрацією ядерного удару з використанням імітаторів бойових блоків з індивідуальним наведенням. І це перше бойове використання зброї такого класу, навіть якщо мова йде лише про залякування, пише Defence Express.
На тлі цього цілком можливо провести певну умовну реконструкцію цього удару, оперуючи наявною інформацією. Сам пуск був здійснений з полігону "Капустін Яр", що в Астраханській області, де раніше було помічено розгортання РС-26 "Рубеж", що належить до БРСД - балістичних ракет середньої дальності через орієнтовні параметри польоту до 6 000 км. Але реальна дальність польоту по прямій становила лише близько 800 км.
Яка саме це ракета була залишається невідомими. Але об'єктивно є лише декілька варіантів, враховуючи відео з Дніпра з падінням окремих бойових блоків з індивідуальним наведенням. Це міг бути саме РС-26 "Рубеж", або "Ярс", але тоді ця міжконтинентальна ракета може летіти на дуже малу дальність. Але враховуючи те, що технічно це дуже близькі ракети, бо, скоріш за все, "Рубеж" створений на базі "Ярса", це мало впливає на те, як вони працюють.
У будь-якому випадку пуск цієї ракети орієнтовно відбувся близько 5 ранку по Києву з рухомого ґрунтового комплексу. Спочатку спрацьовує спеціальний вишибний заряд, який вистрілює саму ракету з транспортно-пускового контейнера. І далі запускається твердопаливний двигун першого ступеня.
Для ілюстрації буде використано фото із запусків та частин різних балістичних ракет, бо як саме виглядає РС-26 "Рубеж" та навіть деякі окремі частини "Ярса" невідомо.
Запуск "Ярса"
Загалом ракети такого класу традиційно складаються з трьох ступенів. Задача першого - вивести ракету на значну висоту у розріджену атмосферу, де він відокремлюється і послідовно починають працювати другий та третій. Враховуючи те, що політ відбувається по балістичній траєкторії, то такі ракети виходять вже у космос.
Приклад польоту МБР, на схемі – Minuteman
Саме там відбувається остання фаза роботи самого носія - розділення головних блоків. Це здійснюється завдяки так званому "автобусу". Це спеціальний блок з розведення бойових окремих частин, який має з надвисокою точністю скинути самі роздільні блоки та хибні цілі, які вже через силу гравітації будуть падати за власними траєкторіями.
Блок розведення бойових частин Trident II
Падіння шести таких блоків з індивідуальним наведенням, а також, вочевидь, хибних цілей і зафіксовано на камерах з Дніпра о 5:17. Вони, скоріш за все, не мали бойового оснащення і були лише імітаторами. Але справа в тому, що вони мають величезну кінетичну енергію через падіння з навколоземного простору.
Зазначимо, що для перехоплення ракет середньої дальності існує спеціальний комплекс протиракетної оборони - THAAD. Також можливо перехоплювати такі ракети і за допомогою зенітної SM-6. Також вкрай важливим засобом є ракети типу SM-3, які здійснюють екзоатмосферне перехоплення балістичних ракет.
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.