зазирнути на темний бік

В Норвегії клірики країни-агресора теж поводяться підозріло.

Збудовану у 2022 році православну церкву у шведському місті Вестеросі підозрюють у співпраці з розвідкою РФ, пише видання Politico з посиланням на Службу державної безпеки Швеції (SÄPO), передає Радіо Свобода.

Про висновки SÄPO стало відомо після того, як у травні 2024 року шведське Агентство підтримки релігійних громад (SST) припинило надавати фінансову підтримку цьому храму. Рішення ухвалене на підставі консультацій зі спецслужбою.

Як заявив речник SÄPO, відомство дійшло висновку, що представники релігійної установи «мали контакти» з особами, які працюють на російську розвідку у Швеції. «Росія використовує російську православну церкву як платформу для ведення розвідувальної діяльності у Швеції», – пояснив співрозмовник видання.

За даними Politico, храм зведений майже впритул до аеропорту Вестероса, який має стратегічне значення і де інколи проводяться військові навчання. Там же поблизу є водоочисні споруди, що обслуговують місто та виробничі потужності енергетичних компаній ABB та Westinghouse.

Як зазначається, рішення про будівництво церкви було ухвалене в 2017 році. Вестерос розташований за 100 кілометрів від Стокгольма.

У храмі на запит Politico не відповіли. Але Російська православна церква назвала «абсурдом» та «наклепом» звинувачення в «можливості шпигунства». «Якщо підсумовувати звинувачення, з якими стикаються наші закордонні парафії, то ми розуміємо, що є єдине джерело звинувачень, і в них немає абсолютно нічого нового, а те, що їх об’єднує – це абсурдність», – заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ протоієрей Ліщенюк агенції «РИА Новости».

У жовтні 2022 року стало відомо, що РПЦ за кілька років придбала кілька об’єктів нерухомого майна в Норвегії поряд із військовими базами країни. Експерт із безпеки з Alfa Sefland Winge тоді зазначив, що об’єкти, що належать РПЦ, «можуть бути проблемою», оскільки будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, крім релігійних цілей: «Якщо уявити весь комплекс можливих заходів, то можна зривати сигнали, можливо, підслуховувати сигнали, можна звідти керувати дронами, можна пропонувати житло людям, які складають мапу місцевості».

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди