Олександр Галімов - син покійного Сергія Галімова, який 20 років був заступником мера Чорноморська, проведе у в’язниці понад вісім років.
Іллічівський міський суд Одеської області засудив Олександра Галімова і Володимира Павлова за збут наркотиків, але визнав їх невинуватими у поширенні злочинного впливу в місті, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок.
У 2022 році Управління карного розшуку Одеської області отримало оперативну інформацію, що в кримінальному середовищі у місті Чорноморськ відбулася зміна «смотрящего» і триває збір коштів на утримання кримінального середовища та злодійських кас. Новим смотрящім, за версією правоохоронців, був Олександр Галімов — син покійного Сергія Галімова, який 20 років був заступником мера Чорноморська й почесним мешканцем міста (попередня назва — Іллічівськ) і помер у 2021-му.
Його спільником вважався Павлов, який неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності.
У квітні 2023-го Галімова, Павлова і ще одного їх спільника затримали.
Головний свідок обвинувачення — колишній однокурсник Галімова. При зустрічі Галімов, нібито, назвався йому «смотрящім», а Павлов — «положенцем». Начебто, «наїхали» на нього і сказали, щоб зібрав посилку в тюрму: 30 кг чаю і цигарки. Посилку потрібно було зібрати, щоби його прийняли в банду. При наступній зустрічі вони посваралися і побилися, бо свідок довго збирав посилку. Після того, як чоловіку сказали зібрати посилку, він звернувся в поліцію і далі ходив на зустрічі зі спеціальною апаратурою. У поліції свідку дали мічені гроші для купівлі у обвинувачених канабісу і зброї. У 2023 році за його участі правоохоронці провели оперативну закупку канабісу, а також двох пістолетів у Галімова.
За матеріалами справи, Галімов запропонував колишньому однокурснику на довготривалій основі забезпечувати його наркотиками для подальшого збуту іншим особам, попередньо узгодивши закупівельну вартість. Під час зустрічі Галімов, нібито, ударив свідка рукою в обличчя і погрожував йому за те, що він не проявив достатньої поваги до так званого «бродяги». У подальшому Галімов змусив закупівельника вибачитися перед своїм товаришем, який звинувачується в умисному вбивстві і, начебто, є так званим «положенцем» та в майбутньому можливо здобуде статус «вора в законі».
Під час негласних слідчих дій зафіксовано, як Галімов висловлюється про зіпсованість молоді, яка не вірить «в життя нормальне, чорне, воровське», а вони мають намір побудувати, щоб все нормально, правильно було.
У 2023-му обвинувачені також залучили до співпраці ще одного чоловіка, щоб він займався збутом наркотиків, залишаючи собі частину прибутку. Цей чоловік з 1994 по 2000 рік працював у правоохоронних органах у місті Первомайськ, Миколаївської області, потім в установі виконання покарань, мав контракт з військовою частиною. З 2015-го купував марихуану для себе. У суді він свідчив, що Галімов сказав йому, що призначений «смотрящім міста» і запропонував збувати марихуану, обіцяючи захист від криміналітету. Спочатку цей чоловік був обвинуваченим, як Галімов і Павлов, але у 2024-му уклав угоду з прокурором, визнавши вину. Перед судовим засіданням йому в СІЗО намагалися передати мобільний телефон, радили нічого не казати, «передавали привіт», намагалися вплинути за те, що дає показання. За збут наркотиків і незаконне зберігання зброї його засудили до 4 років і шести місяців позбавлення волі.
Галімов і Павлов не визнали вину. Звʼязок із кримінальним світом заперечували. «Без 5 хвилин вор» та інші висловлювання, начебто, вживали, щоб налякати. Галімов розповів, що займався громадською діяльністю, підприємництвом, торгівлею, будував торгівельні павільйони. Він збирав інформацію людей, причетних до підпалу його майна. Павлов шукав речі, які зникли з його квартири і чоловік, який діяв під контролем правоохоронців, нібито викрав його речі.
За збут вогнепальної зброї і канабісу Галімова засудили до 8 років і шести місяців увʼязнення з конфіскацією майна, а Павлова за збут канабісу — до 8 років з конфіскацією. Але в поширенні злочинного впливу їх виправдали.
Суд визнав недоведеним, що Галімов і Павлов діяли не тільки з корисливих мотивів особистого незаконного збагачення, а й для матеріального забезпечення злочинної діяльності інших невстановлених осіб шляхом внесення прибутку до так званого «злодійського общаку», а також задля поширення в суспільстві злочинного впливу.
Матеріали справи свідчать, що Галімов і Павлов ототожнюють себе з кримінальним світом, вважають себе його частиною, з повагою ставляться до кримінальних традицій, називають себе відповідно до статусів у кримінальному світі.
Але суд вважає, що цього недостатньо. Окрім висловів обвинувачених про обіймання ними певних статусів у кримінальному світі та про передачу майна «на спільне» не надано доказів, яке саме майно чи гроші, як, коли і куди передавалися.
Самих по собі розмов обвинувачених про внески до «злодійського общаку» та їх статуси в кримінальному світі, на думку суду, недостатньо для ухвалення обвинувального вироку.
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.