У Рівному добре знають ім’я Віталія Васильовича Бесараби. Не завдяки добрим справам — а через репутацію контрабандиста, якого роками «кришує» місцева поліція. У той час, як країна збирає по 10 гривень на дрони, Бесараба витрачає понад 1,5 мільйона доларів на СПА-комплекс для себе та своїх покровителів, елітні авто і гірськолижні курорти.
За даними джерел, Бесараба організував системну схему контрабанди автомобілів та техніки через Рівненську та Закарпатську області. Працює не сам — у справу втягнута частина поліції та митниці. В обмін на "невтручання" вони, більш ніж ймовірно, отримують частку з прибутків. Офіційних доходів, які б пояснювали його витрати, Бесараба не має. Закон про фінмоніторинг (ЗУ №361-IX) в таких випадках зобов’язує перевіряти джерела походження коштів. Але коли є “дах” — ніхто нічого не перевіряє.
Коли бухгалтер Бесараби, Шевчук О.В., почала ставити незручні запитання щодо походження грошей і рахунків, група невідомих чоловіків викрала її посеред вулиці, вивезли в ліс і жорстоко побили. Як вона сама пізніше сказала — “провели виховну роботу».
Але найцікавіше, що для того щоб зняти з себе підозру, Бесараба заявив у поліцію, що ніби чув, як його кум і кредитор Надейко сам похвалився нападом, бо ніби остання мала конфлікт з його племінницею. Надейко за це кинули за ґрати. Хоча насправді причина в другому. Надейко свого часу позичив Бесарабі велику суму доларів на "бізнес", а тепер, коли мав зухвалість попросити їх повернути, одразу став зручним цапом-відбувайлом.
Попри воєнний стан, Бесараба у 2023 році збудував приватний СПА-комплекс вартістю 1,3 млн доларів біля траси в Рівному. Виключно для себе, родини і “правоохоронних гостей”. Додайте до цього BMW за 250 000 доларів — і от вам портрет людини, якій війна в країні просто не заважає жити красиво. І яку ні НАБУ, ні ДБР, ні податкова, ні СБУ чомусь не бачать.
Щоб ви зрозуміли рівень нахабства, це фото з ліфту не з розкішного курорту, а з ліфту розташованого у тому самому власному СПА у будинку Бесараби.
За словами джерел, Бесараба "на зв’язку" з кількома високопосадовими правоохоронцями, включно з колишнім прокурором, який тепер виступає його адвокатом. Після побиття бухгалтера — жодного затримання, жодного реального слідства. Зате проти Надейка — справу відкрили миттєво.
Бо якщо сьогодні поліція захищає Бесарабу, то завтра вона покриє будь-якого насильника, контрабандиста чи рекетира. І якщо бухгалтера вивезли в ліс — то завтра можуть вивезти журналіста, активіста, підприємця, просто свідка його злочину.
Після цієї публікації кожен, хто "працює" з Бесарабою — в митниці, поліції чи прокуратурі — повинен знати: їхні імена наступні. І суспільство вже дивиться.
Якщо у вас є додаткова інформація про діяльність Віталія Бесараби — надсилайте її в нашу редакцію. Ми гарантуємо анонімність.
Першоджерело: Справа Бесараби: Контрабанда, корупція та безкарність у воюючій Україні