зазирнути на темний бік

Члени угруповання планували здійснити державний переворот за допомогою Росії.

Правоохоронці Румунії підозрюють шістьох людей у створенні злочинної групи, яка мала на меті підірвати суверенітет і незалежність країни, передає Бабель з посиланням на румунські медіа.

Прокурори Національного управління з розслідування організованої злочинності й тероризму (DIICOT) заявили, що фігуранти створили угруповання у 2023 році. Дотримуючись ретельно розробленого плану, вони намагалися зашкодити суверенітету Румунії «шляхом дестабілізації політичної ситуації в країні та підриву її обороноздатності».

Імена підозрюваних офіційно не оприлюднили, однак джерела Europa Liberă România в суді кажуть, що серед них є 101-річний генерал-майор у відставці Раду Теодору. Його не затримали, але 5 березня слідчі провели обшук у його будинку.

Стверджується, що члени угруповання намагалися здійснити державний переворот за допомогою Росії. Фігуранти неодноразово контактували з агентами іноземної держави, як у Румунії, так і на території РФ, йдеться в заяві DIICOT.

Групу начебто створили під виглядом законної організації, що розвивалася як військова структура з управлінням і виконавчим персоналом. Її представляв Раду Теодору. Джерела кажуть, що йдеться про Opus Nostrum, до складу якої також входить так званий Командний штаб Влада Цепеша. Її організували на двох рівнях: військовому і цивільному, а також нібито використовували онлайн-платформи для вербування послідовників.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди