зазирнути на темний бік

Гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо та син ексмера Одеси Володимир Боделан влаштували виставку робіт народного художника України Альбіна Гавдзинського.

Частина картин одеського художника Альбіна Гавдзинського, які були викрадені окупантами з галереї його імені в Новій Каховці, спливли в Москві. Як повідомляють російські медіа, їх демонструють на виставці «Завжди Нова Каховка» в центральному офісі «Транснафти», передає Думська.

Відкривав виставку керівник окупаційної адміністрації Херсонщини Володимир Сальдо та син ексмера Одеси Володимир Боделан (на фото ліворуч) — колишній начальник управління ДСНС в Одеській області, причетний до масової загибелі людей під час подій 2 травня 2014 року. Зараз він, нагадаємо, очолює «представництво регіону при уряді РФ».

Автора сором'язливо поіменували «радянським художником», не згадавши про те, що Гавдзинський носив звання народного художника України.

На думку культурного оглядача «Думської» Ірен Адлер, позитивний момент цієї події (демонстрації картин у Москві) полягає в тому, що роботи засвітилися на публіці, отже, збереглися. Цього могло не статися, адже були прильоти неподалік від будівлі галереї, там вилітали шибки, а після підриву греблі гідроелектростанції вулиці були затоплені, по них навіть плавали лебеді. Вивезені окупантами картини були врятовані від знищення таким парадоксальним чином.

«Судячи з усього, мініатюри, що зберігалися в папках, на виставці не представлені, натомість до експозиції потрапили як картини інших художників, які малювали процес будівництва Каховської ГЕС, так і твори Гавдзинського, які не стосуються Нової Каховки. Це пейзажі та портрети із Седнева, подаровані місту (до речі, унікальний приклад: ім'ям художника за життя названо галерею). Наразі на території України тільки в сім'ї художника перебуває повний опис робіт Гавдзинського з Каховки, із зазначенням розмірів і фотографіями. Будемо сподіватися, цей опис полегшить процес повернення викрадених робіт майстра на батьківщину після війни», — зазначає Ірен Адлер.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди