Коли котировки крипто відповідають вашій стратегії, необхідно здійснити купівлю та продаж монет. Іноді цей процес може викликати труднощі, оскільки потрібна наявність банківського рахунку, верифікувати особистість та ін. Більш просте і зручне рішення – криптовалютні термінали, які поєднують традиційні грошові операції та криптомир. При роботі з банкоматами криптовалют можна використовувати готівку або дебетові картки. Процедура нагадує зняття коштів у звичайному терміналі.
Це фізичний термінал, за допомогою якого можна купувати, а в деяких випадках продавати BTC та інші монети. Якщо традиційні банкомати підключені до банківських рахунків, то криптомати підключені до криптомереж, що дозволяє проводити транзакції на базі блокчейну. Chainlink token ви навряд чи зустрінете в таких терміналах, а ось більш поширені криптовалюти там є. Як правило, всі криптобанкомати можна поділити на дві групи:
Термінали криптовалют управляються сторонніми компаніями. Виходячи з країни чи регіону, можуть діяти різні нормативні приписи. Наприклад, може бути потрібна верифікація та дотримання вимог щодо боротьби з відмиванням грошей.
Якщо ви хочете купити цифрову монету, то треба слідувати такому алгоритму:
Перед тим як закінчити угоду, перевірте суму. Якщо ви хочете обміняти ваші криптовалюти на готівку, можна скористатися спеціальним терміналом. Процес виглядатиме так:
Термінал криптовалют може запропонувати вам повернутися пізніше після перевірки транзакції. Тому важливо зберігати чек або код покупки.
На Ripple курс, як і вартість інших криптовалют, на біржах буде в рази нижчим для покупки, ніж при використанні криптобанкоматів. З якими комісіями ви можете мати справу при виборі криптоматів:
Наприклад, якщо ринкова ціна криптовалюти Біткоїн - $90 тис., то термінал може продати вам актив по $92 тис. і взяти за це 10% комісійних. Відповідно, ви суттєво переплачуєте порівняно з ринковим курсом BTC. Якщо ви плануєте купувати великий обсяг монет, рекомендується спочатку подивитися котирування на криптобіржі.