зазирнути на темний бік

«Положенець» Ігор Науменко може сісти на 15 років.

Нацполіція України заявила, що знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України Ігоря Науменка “Наума”, який координував злочинні структури, контролював колонії та вимагав мільйони в інтересах РФ. Про це пише news.pn із посиланням на повідомлення Департамента стратегічних розслідувань.

«Наум» вважається ключовою фігурою у побудові злочинної вертикалі на території Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Його вплив поширювався як на кримінальне середовище регіонів, так і на місця позбавлення волі, де через підконтрольних осіб він призначав «смотрящих», контролював «чорну касу», координував обіг наркотиків і організовував тиск на ув’язнених та їхніх рідних», - повідомили в поліції.

За інформацією ДСР, “Наум” мав офіційне визнання серед російських «ворів у законі» – зокрема, таких як «Шакро Молодой», «Коба Руставський», «Гелані Сєдой» та інші. Під їхнім кураторством “Наум” звітував про свою діяльність і передавав частину кримінальних доходів у грошовий фонд, що використовувався для утримання злочинної структури та посилення її впливу. Саме через ці зв’язки він отримав статус «положенця», тобто виключне право впливати на кримінальні процеси у виправних установах півдня України.

“У межах досудового розслідування поліцейські провели 50 санкціонованих обшуків у чотирьох регіонах України. За результатами спецоперації «смотрящого» затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України”, - пояснили в поліції.

У рамках розслідування задокументовано численні епізоди злочинного впливу. Один із них стосується спроби рейдерського захоплення агропідприємства. Бізнесмену, який відмовився діяти за вказівками “Наума”, висунули вимогу – 550 тисяч доларів або добровільна передача майнового комплексу в Одеській області та 60 вантажівок. У разі відмови – підприємцю гарантували «проблеми».

Окремо поліцейські зафіксували масштабні зловживання у СІЗО та колоніях. Зокрема, задокументовано випадок систематичного вимагання грошей у затриманого, який не визнав злодійських «правил». Його залякували, погрожували фізичним насильством та ізоляцією. Через тиск і шантаж постраждалий змушений був переказувати кошти – загалом понад 86 тисяч гривень. Гроші надсилала його мати на рахунки, оформлені на підставних осіб, або ж поповнювала телефони «смотрящих».

“На підставі зібраної доказової бази фігуранту повідомили про підозру за встановлення та поширення злочинного впливу (стаття 255-1 Кримінального кодексу України) та вимагання в особливо великих розмірах (стаття 189 Кримінального кодексу України)”, - йдеться в повідомленні ДСР.

Додатково повідомили про підозру ще двом особам – колишньому та чинному так званим «смотрящим» за Миколаївським слідчим ізолятором. “Наума” взяли під варту. Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Видання нагадує, що 3 липня 2017 року в Миколаєві затримували Ігоря Науменка та його спільників за вимагання 200 тисяч гривень під приводом неіснуючого боргу. Гроші вимагали від Андрія Савова за нібито вирішене за нього судове питання. У 2020 році Заводський районний суд визнав Науменка, Грудського та Уварова винними та призначив їм по п’ять років ув’язнення.

Також у 2022 році "Наума", якому залишалося зовсім трохи відсидіти, разом із 10 спільниками затримували прямо у колонії. За даними слідства, зловмисники збирали гроші з арештантів для "общака", змушували підтримувати злодійські традиції та порушувати встановлені правила. Слідчі дії проходили у виправних колоніях та СІЗО на території Миколаївської, Одеської та Кіровоградської областей.

У 2023 році Ігор Науменко вийшов на свободу після відбуття п’ятирічного строку покарання. Йому було зараховано час перебування у СІЗО, тож термін завершився раніше.

Варто зазначити, що до цього відомо про ще два затримання Ігоря Науменка. У вересні 2012 року Ігор Науменко був затриманий за підозрою в незаконному носінні зброї. У 2013 році Ленінський суд Миколаєва виніс вирок у справі Ігоря Науменка, засудивши його до двох років позбавлення волі. А після апеляції Ігоря Науменка випустили на свободу просто в залі суду.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди